2. septembril kell 17.00 avatakse Tartu Oskar Lutsu nimelises Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis Kompanii tn 3/5 Ove Büttneri maalinäitus „Hoovused“. Käesolev väljapanek on kunstniku juubelinäituste sarja “Ove Büttner 50“ kolmas näitus.

Käesoleva näituse varaseim maal on dateeritud aastaga 1988 ja viimane aastaga 2009. Lisaks kunstniku neoimpressionistlikele värviküllastele lõuenditele on eksponeeritud tema flaami klassikuile kummardust tegevad tööd ning viimatised maalid, mille tehnikal pole õigupoolest veel nimegi. Büttneri maalimisviis ja teadmised maaliajaloost eeldavad nimelt sobiva tehnika leidmist või koguni leiutamist, milles on kõige parem edastada oma sõnum.

Ove Büttnerit tuntakse peamiselt kui koloristi. Tema maalides on hoomatavad erinevad lõuendikäsitsused, pintslitõmbed ja värvide sära. Neis on nii heledust kui tumedust, detailitunnetust ja kompositsioonitaju. Ja Ove Büttneri maalides on hinge.

Võtme selle hinge mõistmiseks võib leida William Somerset Maughami lauses, millega ta iseloomustas üht oma romaani "Vahe tera" kangelast: "Larry võis uidata läbi kogu maailma, et jõuda otsusele, missugune on laul, mida sireenid laulavad." Samuti võib võtmeks olla kirjaniku lause: "Armastus pole mingi tubli meremees". Ove Büttner on oma sireenide otsingul leidnud kaanoneid, mis lähtuvad tema hetkemeeleoludest. Neid kaanoneid järgib ta endale truuks jäädes konkreetse loomeperioodi vältel ehk n-ö selles sadamas, kus ta hetkel on.