Eesti Maalikunstnike Liidu näitus „MAGE MAAL“

4. juuli - 2. august Haapsalu Linnagalerii ja Evald Okase Muuseum

„Mage maal“ näituse teemana kõlab üsna irriteerivalt. Mage viitab ju eelkõige maitse puudumisele. Kuid mitte ilmtingimata. Mage , nii nagu seda mõisteti hiina klassikalises esteetikas, ei ole maitse puudumine, vaid kõikide maitsete kohalolu – nende viibimine täiuses. Iga väljavalitud ja esiletõstetud maitse, iga värv, iga heli on oma aktuaalsuses piiratud ja lõplik. Teda ei saa enam tagasi võtta, teda ei saa muuta - ta on juba saanud millekski, mis välistab kõik teised võimalused, kõik teised saamised.

Magedus on avatus maitse kõikidele võimalustele ja sisaldab nii alati enam kui ükski eraldiseisev maitse. Seega pole mage mitte vähem, vaid alati rohkem.

Mageda kunsti puhul on oluline saamine, mitte saadus - hetk enne värvi saamist värviks, intervall kahe noodi vahel, kus üks pole veel hääbunud ja teine veel ei kõla.

Näitusel osalevad: Mall Nukke, Valev Sein, Sven Saag, Valeri Vinogradov,Tiina Tammetalu, Mati Kütt, Tiiu Pallo-Vaik, Einar Vene, Anne Parmasto, Mall Paris, Andrus Rõuk, Silva Eher, Toomas Altnurme, Uno Roosvalt, Ove Büttner, Maire Koll, Kristiina Kaasik, Ivo Vinogradov, Lii Pähkel, Renee Aua, Tiit Jaanson, Priit Joala, Epp Viires, Kristiina Kaasik, Riina Kivirüüt, Ene Luik-Mudist jt.

Kuraator Andres Koort