Ove Büttneri isikunäitus “Elu kui halo” Kastellaanimaja galeriis 15.–30. juunini 2007

“Elu kui halo” 2007. aasta kevadel valminud 12 õlimaali väljendavad sõnaga “halo” seonduvaid mõttepilte, milliste tööde märksõnadeks on faktuurid, makrofaktuurid ning laseeringud.

Mõtlemisprotsess ja tunne on tegelikult üks ja sama ilming. Kui mõelda sõnale “halo”, siis näen värvide akorde ning kooskõlasid, aga mitte rõngast päikese või kuu ümber, astrofüüsikalises mõttes. Halot näeb ühest punktist, teise nurga alt jälle ei näe seda. Võttes halo, mis maapealses ehk tavapärases mõttes võib kesta minuti või tunni, mis moodustab murdosa, siis halo galaktika ümber võib kesta sadu miljardeid aastaid (vaadatuna väljast). Halo ümbritseb inimest ning tavatult suures kõrguses avatavat langevarju kutsutakse haloks. Seda sõna kasutatakse helikopterite tootemargina, samuti sõjandusterminoloogia vallas. Selle järgi otsustades tähendab “halo” rohkemat kui esmapilgul paistab.

 “Elu kui halo” pidulik lõpetamine ja ühisjoonistamine koos perega toimub laupäeval, 30. juunil kell 14.00–17.00. Omalt poolt on pakkuda pastellipaberit ning pastellkriite ja grafiite. Kastellaanimaja galerii võimaldab kasutada joonistusaluseid. Kaetud on suupistelaud.

Ove Büttner