Eriolümpia ballil müüdi papagoi silm

Reedel peeti Estonia kontsendrisaalis esimene Eesti Eriolümpia kontsert-ball. Tegemist oli heategevusüritusega, millega tehtud töö eest tänati kõiki eriolümpialaste treenereid ja õpetajaid.

Oma õla panid heategevusballi korraldamisele alla mitmed välissaatkonnad. Kavalehelt võis lugeda Eriolümpia tänusõnu nii Inglise kui Hiina Saatkondadele. Ürituse õnnestumiseks andsid oma parima ka Eesti Eriolümpia president Toomas Hendrik Ilves ja tema abikaasa Merry Bullock-Ilves.
Eesti Eriolümpiakomitee rahvusliku direktori Laive Poska sõnul nimetatakse vaimsete puuetega sportlasi ühendavat organisatsiooni Eriolümpiaks sellepärast, et selle liikmed on erilised. Oma erilisi ametivendi toetasid balli korraldamisel ja sellel osaledes paljud tuntud sportlased. Erki Nool oli ka üks õhtu juhte.

Even Tudeberg mängis jõuluvana
Balliõhtu kuulsaimaks toetajaks kujunes endisest sportlasest ärimees Even Tudeberg. Ballil läbiviidud oksjonil ostis ta ära mõlemad enampakkumisartiklid. 7000 krooniga omandas ta pudeli Hispaania printsessi pulmadeks valmistatud haruldast konjakit ning 15 000 krooni eest ostis ta Owe Büttneri hiidmaali "Papagoi silm". Konjaki alghind oksjonil oli 1000 ja maali alghind 7000 krooni.

Eriolümpialased laulsid Ellerheinaga
Kontsertosas esinenud Ellerhein kannab Eesti Eriolümpia toetuskoori austavat nimetust. Reede õhtul esinesid koos kooriga ka eriolümpialastest solistid. Küllap oligi see õhtu kõige emotsionaalsem hetk.
Ball sai Laive Poska sõnul korraldatud eelkõige täitmaks eelmise olümpiale-sõiduga õhukeseks jäänud rahakotti. Kahtlemata see eesmärk ka täideti. Paljud toetasid balli rahaliselt, ehkki ise kohale tulla ei saanud. Tervituskirja saatis Eriolümpiale ka peaminister Mart Siimann.

(Õhtuleht, 1997, 22.12)